03-9561997
לבירורים ושאלות חייגו

מילאו פרטים

  תכנון ממדים ומרפסות

  דובי מהנדסים מלווה את הדיירים בשלב התכנון המקדים של תוספת בניית ממ"דים או מרפסות במסגרת תמ"א 38 או כפרויקט שיפור המבנה ותוספות בנייה.

  במסגרת השרות מנכ"ל החברה משתתף באפיון ותכנון התוספת בכדי שיתנו מענה רצוי באיכות בנייה מתאים ועמידה בתקנים,כמו גם תכנון הממ"ד שישמש כחדר שינה לכל דבר.

  לשאלות או לקבלת הצעת מחיר חייגו: צרו קשר בלחיצה מניידים

  לחצו חזרה לקטגוריית תכנון פרויקט תמ"א 38

  הבתים אותם בתים – המציאות השתנתה

  החל במלחמת המפרץ הראשונה בשנת 1991, חל שינוי במציאות הביטחונית בישראל, ובעשורים שחלפו, הפך הירי תלול המסלול לאיום העיקרי על העורף הישראלי.
  תכנון ממ"ד
  ממ"ד
  מלחמות שנערכו מאז לוו תמיד בירי רקטות וטילים על העורף, ונוצר צורך מידי בשינוי תפיסה בכל הנוגע להגנה על אזרחי המדינה. כתוצאה משינוי המציאות הביטחונית, הוחלט על הכנסת מרחבים מוגנים לדירות (ממ"דים), לכל הליך בניה כתקן מחייב, וכתחליף למקלט המסורתי ששימש את אזרחי ישראל בשנים שקדמו לכך. מעבר לכך שונתה הגישה של ממשלות ישראל כלפי אפשרותה הסבירה של התרחשות רעידת אדמה משמעותית במדינה בשנים הקרובות.

  תמ"א 38 – לא הכל ורוד

  כתוצאה מהשינויים הללו, בכל פרויקט בניה המתקיים בישראל, בין אם מדובר בבית פרטי או בניין מגורים מפואר ככל שיהיה, נקבע תקן מחייב לגבי מידות, מפרט טכני ותקני חוזק חומרים ושיטת עבודה, הנוגע לבניית חדרים או ממ"דים וכל סטייה מהתקנים הללו מעמידה את דיירי הבית בסכנה ברורה ומידית. על מנת לוודא כי משפחתכם תהיה מוגנת ככל הניתן בעת מלחמה או בזמן רעידת אדמה, יש לבצע תכנון הנדסי תקני ומבוקר, שיוודא כי הממ"ד והחיזוקים בשלד הבנין הקיים  אכן עומדים בתקן,ומשרתים את המטרה העיקרית שהיא, חיזוק הבניין לעמידה בפיצוצים ורעידות אדמה. במסגרת תמ"א 38, מתאפשרת לדיירי בתים ישנים הרחבה משמעותית של המבנה, אולם יש לוודא כי הכל נבנה בהתאם למפרטולדרישות הקבועות בתקן.

  יש לכם שכנים חדשים? – מה עם הממ"ד?

  לא פעם מבטיחים יזמים לדיירי מבנים ישנים כי יבצעו עבורם את השיפוץ הנדרש, בתמורה לתוספות בניה שיאפשרו להם להפיק רווח כלכלי כתוצאה מהשיפוץ. וועדי בתים רבים הופתעו לגלות כי היזמים לא תמיד עמדו בהתחיבותיהם ומצאו את עצמם עם דיירים חדשים במבנה, כשהתוספות שהובטחו להם לא נבנו כהלכה או אינן עומדות בתקן הנדרש. על מנת להימנע ממצבים כאלה, או אם יש לכם מחלוקת עם היזם לגבי תקינות המרפסות והממ"דים בבניין שלכם, מומלץ לכם לפנות בהקדם למהנדס בניין מוסמך שיבצע עבורכם בדיקה מקיפה במפרטי היזם והתכניות,תוך הנחיית הדיירים לחתום על התכניות להיתר רק לאחר וידוא זכויותיהם בתכניות. שכר הטרחה של המהנדס משולמת על ידי היזם והבחירה של המהנדס הרצוי נעשית על ידכם.

  תעודת הצטיינות לשרותי בדק בית:

  בדק בית – הענקת הצטיינות לחברה מספר 1

  מבחר עצום של חוות דעת לדוגמא

  חוות-דעת-לדוגמא-ממומחה-מס-1

  חוות דעת והמלצות:

  לכל ההמלצות- לחצו כאן
  דליה יזדי
  22.02.2022
  דובי מהנדסים:
  בדק בית המלצות
   

  עד כמה התרשמת מהמקצועיות של דובי? – שרות מקצועי מאוד
  עד כמה את/ה מרוצה מזמן ההמתנה לביקורת שקיבלת? – מרוצה מאד
  האם התקבל יחס אישי לנוכחים בביקורת? – יחס אישי מאד
  פרק הזמן בין הביקורת ובין הפקת חוות הדעת הכתובה. – שרות מהיר ביותר
  זמינות דובי לשאלות הבהרה בעקבות חוות הדעת. – זמינות מלאה וקשובה

  השאירו פרטים לחזרה:

   Call Now Button