מילאו פרטים

  רפורמת הפרגולות – כעת קל יותר להקים פרגולות אלומיניום

  הרפורמה בחוק התכנון והבנייה, הנפוצה יותר בשמה "רפורמת הפרגולות" ואשר נכנסה לתוקפה ב-1 באוגוסט 2014, היא למעשה תיקון לחוק, אשר מאפשר לבצע בנייה של פרגולה בהליך מזורז ובתנאי שהיא עומדת בתנאים הבאים:

  • הפרגולה תיבנה מחומרים קלים בלבד: חומר קל מוגדר כחומר שלא שוקל יותר מ – 50 ק"ג למטר ולכן החומרים הרלוונטיים לפרגולות העונים על ההגדרה הזו הם עץ, פלסטיק ומתכת קלה כמו אלומיניום.
  • הפרגולה תהיה ללא קירות תומכים (לא כולל סגירות חורף מבד או חומרים קלים אחרים).
  • המרווחים בין החלקים האטומים חייבים להוות כ – 40% מן הפרגולה ולהיות שווים זה לזה. (כלומר, הפרגולה לא יכולה להיות אטומה לחלוטין).

  פרגולות-אלומיניום-סנטק

  בנוסף לכך, פרגולה קטנה ששטחה אינה עולה על 20 מ"ר לא זקוקה להיתר בנייה כלל, ואילו פרגולה ששטחה בין 20 ל-50 מ"ר זקוקה לאישור מקוצר בדמות הודעה על הקמת הפרגולה ותרשים הנדסי שמעיד על יציבותה ועיגונה. אם האישור לא מתקבל תוך 45 יום, הרי שהבנייה מאושרת באופן אוטומאטי.

  לבדיקות נוספות ושירותי בדק בית – לחצו כאן

  החוק מאפשר להקים גם סוככים ללא צורך בהיתר בנייה, וכאן ההגדרה קובעת שהסוכך חייב להיות מחובר למבנה לפחות באמצעות אחת מפאותיו, וכי לא יוכל לבלוט החוצה ליותר משני מטר (או 50 סנטימטר במצב מקופל בדגמים שניתן לקפל – כגון סוככי זרועות או דומים להם).

  היתרון בפרגולות אלומיניום לאור הרפורמה החדשה

  פרגולות אלומיניום כדוגמת "סנטק" הן פרגולות ייחודיות – הגג שלהן עשוי מפלסטיק PVC קשיח העונה על הדרישה לשימוש בחומרים קלים, והשלדה שלהם עשויה מאלומיניום קל אף הוא שאיננו מחליד. בנוגע לדרישה למרווח בין החלקים האטומים, הרי שמכיוון שניתן לפתוח ולסגור את הגג, אפשר להגיע בקלות לשיעור של 40% ריווח כנדרש בחוק.

  יתרון נוסף של הפרגולות הוא שהן מגיעות בגדלים קבועים וניתן לחבר אותן אחת לשנייה במידה ורוצים בעתיד להגדיל את שטח ההצללה (דבר שיכול להיות מורכב מאוד במקרים של פרגולות סטנדרטיות).

  אחד החששות הגדולים ביותר של הוועדות המקומיות לתכנון ובניה הוא שאנשים יתחילו להקים פרגולות בעצמם או ישתמשו באנשי מקצוע לא מנוסים ובכך יסכנו את עצמם ואת הסביבה או לחילופין יתממשו ליקויי בניה בעקבות בניה לא נכונה, במקרים רבים ליקויי הבניה נמצאים בזמן הבדק בית. עם זאת, פרגולות האלומיניום מותקנות לרוב על ידי צוות מקצועי ומיומן, וכוללות תרשים הנדסי מפורט אותו ניתן להעביר לאישור המועצה המקומית במקרה ושטח הפרגולה עולה על 20 מ"ר.

  מאמר אורח מאת צוות אתר צללית סוככים

  למידע נוסף ולהצעת מחיר, צרו קשר או חייגו:


  צור קשר חברת דובי מהנדסים

  Call Now Button