03-9561997
לבירורים ושאלות חייגו

מילאו פרטים

  מתן חוות דעת לגבי ליקויי הבנייה לבית המשפט

  מתן חוות דעת מומחה על בדיקות ליקויי בנייה הנעשות על ידי המומחה, לבקשת בית המשפט, הינו פתרון מקצועי מקובל העוזר לבית המשפט להגיע לפתרון על בסיס עובדתי במקרה שקיימת מחלוקת ומאפשר מענה לבעיה הניצבת לפני בית המשפט. עם זאת עדות בליקויי בניה, כמו בכל נושא טכני אחר יכולה להיות חלוקה על עדות אחרת של עד מומחה ולכן זו איננה מדע מדויק אלא דעת שני מומחים – אחד מטעם הצדדים ואחד מטעם בית המשפט – אשר חלוקים בדעותיהם לגבי בקורת הבנייה שנעשתה בנכס.

  מעמדו של העד המומחה מטעם בית המשפט

  מתן חוות דעת משפטית על ליקויי בנייהמומחה לליקויי בנייה שמונה מטעם בית המשפט יתייחס בראש וראשונה אל הטענות והסעיפים ותתי הסעיפים הנכללים בחוות הדעת המשפטית של הצדדים.

  כאשר המהנדס המומחה בא להביע דעה הסותרת באופן משמעותי את טענת אחד הצדדים לגבי ליקוי נטען בבדיקת בדק בית, עליו לנמק את סיבת הסתירה. או אז מצופה מן המומחה הנותן את חוות הדעת לציין את סיבת ההפרש והסתירה בין חוות הדעת וכמובן לנמק אותה במדויק. בכפוף לכך, מומחה בית המשפט יכול להעריך את עלות התיקון של פריט הנבדק בסכום אחר מזה הנטען כחלק מעדות המומחה של אחד הצדדים.

  כאשר המומחה מבחין במסגרת בממצא כלשהו שאני נזכר בטענות, אך הינו חלק מהמחלוקת, בין אם ליקוי שהתרחב ובין אם ליקוי שנגלה נוצר בעקבות התיקונים, על המומחה דנן מהו הליקוי – וכן לציין כי אותו ליקוי אינו כלול בכתבי הטענות, על מנת לא  להכשיל את בית המשפט.

  מעמדו של עד מומחה מטעם אחד הצדדים

  במקרים רבים תינתן עדות מומחה מטעם התובע או מטעם הנתבע – וזאת להוכיח טענה כי ליקוי בניה כלשהו קיים או לא קיים, האם הייתה רשלנות או לא, ואם הייתה רשלנות מי אחראי לה. במקרה זה ייתכן עדמומחה שהוא עובד החברה, אך ברוב המקרים כדי לתת תוקף יתר לעדות המומחה, נשכר מטעם מי מהצדדים איש מקצוע מוכר, אשר למרות שהוא מעיד עבור אחד משני הצדדים, עדותו מוכרת כעדות מקצועית וכאסמכתא בהתחשב במעמדו המקצועי הבלתי תלוי.

  בסופו של דבר השופט הוא שמחליט

  השופט אמור לדעת בבירור על פי לשון החוק אם ליקוי או אי התאמה לתוכניות אינם כלולים בחוות הדעת ובכתבי הטענות, ולאור אבחנת הליקוי ועלות תיקונו אשר ניתנים על ידי מומחה ממונה מטעם בית המשפט, וכן לאור ראיות וטענות נוספות – על השופט להחליט האם לכלול את עלות הליקוי בפסק הדין אם לאו, כיצד עליו לעשות זאת ואיזה שיעור.

  תעודת הצטיינות לשרותי בדק בית:

  בדק בית – הענקת הצטיינות לחברה מספר 1

  מבחר עצום של חוות דעת לדוגמא

  חוות-דעת-לדוגמא-ממומחה-מס-1

  חוות דעת והמלצות:

  לכל ההמלצות- לחצו כאן
  דליה יזדי
  22.02.2022
  דובי מהנדסים:
  בדק בית המלצות
   

  עד כמה התרשמת מהמקצועיות של דובי? – שרות מקצועי מאוד
  עד כמה את/ה מרוצה מזמן ההמתנה לביקורת שקיבלת? – מרוצה מאד
  האם התקבל יחס אישי לנוכחים בביקורת? – יחס אישי מאד
  פרק הזמן בין הביקורת ובין הפקת חוות הדעת הכתובה. – שרות מהיר ביותר
  זמינות דובי לשאלות הבהרה בעקבות חוות הדעת. – זמינות מלאה וקשובה

  השאירו פרטים לחזרה:

   Call Now Button