03-9561997
לבירורים ושאלות חייגו

מילאו פרטים

  מבנים מסוכנים

  בית שנהרס במכת פטיש בודדת

  לפני כשנתיים הזמין וועד בית של מבנה ישן בבת ים, קבלן שיפוצים לקבלת הצעת מחיר לשיפוץ חיצוני למבנה. המבנה בן ארבע קומות הבנוי על עמודים בסגנון שהיה נפוץ בישראל בשנות השישים והשבעים של המאה הקודמת היה מאוכלס ב-16 משפחות שגרו בבניין תקופה ארוכה. כחלק מרצונם של הדיירים לשפר את חזות המבנה ולהעלות את ערך הדירות, הוזמן קבלן השיפוצים, למבנה לא בוצעה בדיקה הנדסית מקדימה או בדיקת בדק בית, ועם תחילת העבודות, נוצר סדק לאורך כל המבנה שגרם לחציית המבנה לשניים. קבלן השיפוצים הפסיק את העבודה מיד והמבנה הוגדר כמבנה מסוכן. ההגדרה של מבנים מסוכנים פשוטה ועל פי החוק המגורים במבנים אלו אסורים בכל אופן. מבחינת דיירי המבנה, הם מצאו את עצמם בסיטואציה מחרידה בה הם נאלצים לגור בבניין העלול לקרוס בכל רגע, כשאין בידם כל פתרון דיור חילופי, וכל הרשויות מסירות מעצמן את האחריות למצבו, ומטילות את האחריות לשיקום המבנה על הדיירים עצמם. מבנים מסוכנים

  לגור בחבית חומר נפץ כשהפתיל כבר בוער

  המקרה המוזכר לעיל, הוא אחד המקרים הקשים של בעיית מבנים מסוכנים שהתגלו בשנים האחרונות, אולם קיימים אלפי מבנים כאלה בישראל, ולא מן הנמנע שאלפי ישראלים חיים כיום במבנים שבדיקה יסודית תגלה כי הם דורשים שיקום יסודי ושיפוץ בעלויות עצומות. המקרה הזה מחדד את הצורך המהותי בביצוע בדיקות הנדסיות לפני כל תחילת שיפוץ או לפני כל הליך בו מעורב נכס ישן. לו היו דיירי המבנה בבת ים מזמינים בדיקה כזו עוד בטרם התחלת העבודה, סביר להניח שהיו מוצאים את עצמם בסיטואציה אחרת לחלוטין. גם לו היה המבנה מוגדר כמבנה מסוכן, עדיין היה נחסך מהם הצורך לגור במבנה במצב מתקדם של התפוררות וקריסה ודאית.

  איכלוס מהיר נדרש – העמידה בתקנים קצת פחות

  ישראל של מחצית המאה הקודמת, משופעת בבניה רוויה, שנועדה לאכלס במהירות מאות אלפי עולים שהגיעו אליה מכל קצוות תבל. למטרה זו הוקמו פרויקטים רבים, ללא פיקוח אמיתי על אופן הביצוע, וללא עמידה בתקנים הנדרשים לשמירה על עמידות לאורך זמן. שכונות שלמות ברחבי הערים הוותיקות נמצאים כך סביר להניח במצב של התדרדרות מתקדמת, שקריסה של מבנה כזה היא רק שאלה של זמן. בתים במבנים מסוכנים כאלה, מדגישים שוב את הצורך בביצוע בדיקה הנדסית מקצועית עוד בטרם הרכישה להבטחה כי הנכס אכן ישרת את הקונה לאורך שנים, ולא יהפוך לכלי משחית, העלול לגרום לרוכשים לאבד את כספם שלא לומר את חייהם.

  למידע נוסף והצעות מחיר, צרו קשר או חייגו: צרו קשר בלחיצה מניידים

  תעודת הצטיינות לשרותי בדק בית:

  בדק בית – הענקת הצטיינות לחברה מספר 1

  מבחר עצום של חוות דעת לדוגמא

  חוות-דעת-לדוגמא-ממומחה-מס-1

  חוות דעת והמלצות:

  לכל ההמלצות- לחצו כאן
  דליה יזדי
  22.02.2022
  דובי מהנדסים:
  בדק בית המלצות
   

  עד כמה התרשמת מהמקצועיות של דובי? – שרות מקצועי מאוד
  עד כמה את/ה מרוצה מזמן ההמתנה לביקורת שקיבלת? – מרוצה מאד
  האם התקבל יחס אישי לנוכחים בביקורת? – יחס אישי מאד
  פרק הזמן בין הביקורת ובין הפקת חוות הדעת הכתובה. – שרות מהיר ביותר
  זמינות דובי לשאלות הבהרה בעקבות חוות הדעת. – זמינות מלאה וקשובה

  השאירו פרטים לחזרה:

   Call Now Button