03-9561997
לבירורים ושאלות חייגו

מילאו פרטים

  אחריות קבלן

  אחריות קבלן – זה לא אוטומטי וזה בטח לא מקיף

  אחד הסעיפים שרוכשי דירות רבים, משום מה לא מייחסים לו חשיבות רבה, הוא סעיף אחריות הקבלן. בסעיף זה מרוכזים כל תחומי האחריות של קבלנים מבצעים, או קבלן יזם, בכל הנוגע לליקויים ותקלות במבנה לאחר מסירתו לרוכש. רבים טועים לחשוב כי האחריות היא כללית ומקיפה את כל תחומי הבניה, וכי החברה שמכרה את הנכס אחראית באופן אוטומטי לכל תקלה או ליקוי שיתגלו לאחר הכניסה לבית. ואם ברכישת בתים מחברה קבלנית הסעיף הזה זוכה להזנחה, הרי שבענף הבניה הפרטית המצב אף גרוע יותר, ולא פעם מגלים בוני בתים כי הם נותרים עם מבנה לקוי כשהם לא מכוסים מבחינת אחריות על ידי אף גורם מקצועי שעד כה שמח לקבל את כספם, אך נמנע מלספק את השירות המלא לו הוא התחייב. בעלי בתים פרטיים שלא מבצעים בדק בית רבים מוצאים את עצמם במרדף אחרי בעלי מקצוע המטילים את האחריות מאחד לשני, ובסופו של דבר פונים לקבלן חיצוני שיבצע את כל התיקונים הנדרשים בעלות כספית נוספת. אחריות קבלן

  כבר מרגע התכנון הראשוני – קביעת אחריות הקבלן למבנה

  אחריות קבלן היא נושא מורכב שיש לתת עליו את הדעת כבר בראשית תהליך הבניה, ולהקדיש לו תשומת לב מרבית. שימת לב לפרטים הקטנים, לעיגונם בחוזי עבודה מסודרים, וקביעת אחריות מדורגת לרבות אחריות כוללת המוטלת על מפקח הבניה או הקבלן הראשי בחוזה מסודר, תמנע מכם עוגמת נפש עצומה, שלא לדבר על חיסכון עצום בהוצאות כספיות גדולות ומיותרות. מהנדסי בניין מקצועיים וחברות הנדסיות, מציעות היום סל שירותי פיקוח מגוונים ונרחבים, הכוללים בדרך כלל סעיפי אחריות קבלן המעוגנים בחוזה העבודה, ומאפשרים לבוני הבית לקבל כתובת ממשית לפניה במקרים של ליקויים שמתגלים, או אי שביעות רצון כללית מביצוע העבודה.

  קבלני משנה – גם אותם צריך לכלול

  חשוב לדעת כי אחריות קבלן לביצוע עבודות מסוימות איננה חלה באופן אוטומטי ויש להגדיר אותה מראש. במלאכת הבניה משתתפים עשרות בעלי מקצוע, שעם כל אחד מהם יש לעגן אחריותו לתחומו בחוזה העבודה. חברת פיקוח בדרך כלל נוטה לעשות זאת מול בעלי המקצוע המועסקים על ידה, אולם אחריות בעלי הבית היא לוודא כי האחריות הניתנת על ידי חברת הפיקוח, כוללת אחריות קבלן מלאה, לרבות אחריות ביצוע של בעלי המקצוע הפועלים משמה באתר הבניה. ויתור על פיקוח בניה, או חוסר בחוזה אחריות מסודר, עשוי להתגלות במהרה כטעות הגדולה ביותר שעשיתם במהלך הבניה.

  למידע נוסף והצעות מחיר, צרו קשר או חייגו: צרו קשר בלחיצה מניידים

  תעודת הצטיינות לשרותי בדק בית:

  בדק בית – הענקת הצטיינות לחברה מספר 1

  מבחר עצום של חוות דעת לדוגמא

  חוות-דעת-לדוגמא-ממומחה-מס-1

  חוות דעת והמלצות:

  לכל ההמלצות- לחצו כאן
  דליה יזדי
  22.02.2022
  דובי מהנדסים:
  בדק בית המלצות
   

  עד כמה התרשמת מהמקצועיות של דובי? – שרות מקצועי מאוד
  עד כמה את/ה מרוצה מזמן ההמתנה לביקורת שקיבלת? – מרוצה מאד
  האם התקבל יחס אישי לנוכחים בביקורת? – יחס אישי מאד
  פרק הזמן בין הביקורת ובין הפקת חוות הדעת הכתובה. – שרות מהיר ביותר
  זמינות דובי לשאלות הבהרה בעקבות חוות הדעת. – זמינות מלאה וקשובה

  השאירו פרטים לחזרה:

   Call Now Button